Tömegközlekedési bérletek visszatérítése!

A kolozsvári alap- és mesterképzéses hallgatók, valamint doktoranduszok figyelmébe!

A Kolozsvári Polgármesteri Hivatal és a Kolozsvári Közszállítási Vállalat  S.A. bejelenti, hogy a kolozsvári egyetemek 2024-2025-ös tanévre nappali tagozatos képzésre beiratkozott alap- és mesterképzéses hallgatók, valamint doktoranduszok ingyenes közlekedési bérletben részesülnek az alábbiak szerint: 90% kedvezmény a felsőoktatási törvény 128. cikkének (3) bekezdése szerint. 199/2023, amelyhez hozzáadódik a kolozsvári városháza 10%-os elszámolása a 712/2023. számú H.C.L. szerint.

1. október 1-től kezdődően az egyetemek kérésére módosul az ingyenes tandíj biztosításának módja, az alábbiak szerint:

▪️ A közlekedési bérleteket a C.T.P. értékesítési központokban fizetik ki, és az egyetemek visszatérítik a hallgatóknak az általuk megállapított szabályok szerint.

▪️ További információ az egyetemek illetékes osztályától szerezhető be.

A bérleteket az érintett diákigazolvány alapján állítják ki:

– Havi diákbérlet, érvényes Kolozsvár minden vonalán, korlátlan utazás – 95 lej;

– Kedvezményes havi bérletek a Szászfenesi (Floresti) községben állandó lakóhellyel rendelkező diákok számára:

– Kedvezményes diákbérletek Szászfenes és Kolozstótfalu – Kolozsvár + 1 vonal Kolozsvár – 103,50 lej;

Kedvezményes diákbérletek Magyarlóna – Kolozsvár diákok + 1 vonal Kolozsvár – 121,50 lej;

– Ingyenes havi bérlet az Apahida, Bács településeken állandó lakóhellyel rendelkező diákok számára, valamint 50% kedvezmény Gyalura, a lakóhely szerinti településről Kolozsvárra történő utazáshoz.

A diákigazolvány alapján megszerzett kedvezményes és ingyenes előfizetések később meghosszabbíthatók az állomásokon található automatákból, még a kártyán lévő előfizetés lejárta előtt. Kérjük, hogy a fizetés előtt kérje a NYUGTA NYOMTATÁSÁT az automata képernyőjéről, hogy elszámolásra elküldhesse.