A SZECSUÁNI JÓLÉLEK HARMADÉVESEK ELŐADÁSÁBAN

A végzős színészek vasárnap (okt.31.) bemutatták Bertolt Brecht A szecsuáni jólélek című darabját Kozma Gábor Viktor rendezésében aki az előadást komplex összművészeti formában képzelte el, amelyben a diákok a különböző diszciplináris keretek között tanult készségeiket ötvözhetik és felhasználhatják különböző tudásukat.

Ennek az elgondolásnak a mentén az előadás zenéjét az egyik harmadéves hallgató szerezte, a songokat élő hangszerekkel játszották, de helyet kapott az előadásban a tánc, a bábjátszás, a motion capture típusú vetítés és a maszkhasználat is.

Az előadást a végzős teatrológusokkal közösen hozták létre. Közreműködött még Palocsay Kisó Kata bábkoordinátor, Mureșan Alice koreográfus, Oláh Réka látványtervező.

Fotós: Péter Roland