OTDK Konferencia színházi és filmes tanulmányokat folytató diákok számára

Országos Szintű Tudományos Diákköri Konferencia színházi és filmes tanulmányokat folytató diákok számára

Kolozsvár, 2024. május 31.  – június 1. (péntek-szombat)

A kolozsvári Babeș—Bolyai Tudományegyetem Színház és Film Kara másodjára szervezi meg országos szintű tudományos diákköri konferenciáját. A konferenciára olyan hallgatók jelentkezését várjuk, akik Románia valamely felsőoktatási intézményének román vagy magyar tagozatán alapképzésben, mesterképzésben vagy doktori képzésben vesznek részt. Az étkezést és a szállást a szervezők biztosítják.

A konferenciára két kategóriában lehet jelentkezni:

1.Tudományos kutatás és elemzés

A kutatás fókuszában színházi vagy filmes téma állhat, de interdiszciplináris is lehet.

2.Egy saját alkotás kritikai elemzése

A saját mű lehet színházi előadás vagy film, rendezői elképzelés, szerepalkotás, dráma vagy forgatókönyv, adaptáció stb.

A szóbeli bemutatások időtartama 20 perc.

JELENTKEZÉS:

Az alább sorolt adatokat 2024. április 25-ig kellene elküldeni elsősorban a oana.chis@ubbcluj.ro e-mail címre.

(A jelentkezés magyar nyelven is történhet, ez esetben az andrea.zsigmond@ubbcluj.ro címre is kellene küldeni egyidejűleg az alábbiakat.)

1. Az egyetemi hallgató neve és elérhetősége (e-mail cím, telefonszám);
  2. Mely felsőoktatási intézmény diákja, milyen szakon, hányadéves;
  3. Az előadás címe;
  4. Milyen nyelven szeretne előadni (románul vagy magyarul);
  5. Az előadás összefoglalója kb. 20 sorban, 5-7 címszó kíséretében;
  6. A hallgató cv-je, nagyon röviden;

A jelentkezések alapján a szervezőbizottság kiválasztja a TDK-ra befogadott előadásokat. A jelentkezőket értesíti a döntésről, a konferencia programját közzéteszi.

A legjobb előadók számára a szervezőbizottság felajánlja, hogy írásaikat a tavalyi TDK legjobb munkáival együtt megjelenteti e-book formában a Presa Universitară Clujeană kiadónál. (A bukaresti CNCS a kiadót B kategóriába sorolta a színház-, és A kategóriába a filmtudományok területén.)

Leadási határidő: 2024. június 30.

Szerkesztési útmutató:

– A tanulmányok terjedelme ne haladja meg a 10 oldalt. (Javasolt kinézet: másfeles sorköz, Times New Roman betűtípus, Justify típusú bekezdések.)

– A tanulmányok tartalmazzanak lábjegyzeteket, és legyen könyvészetük.

– Javasoljuk, hogy a hallgató kérje / vegye igénybe egy témavezető oktató segítségét.