VISSZATALÁLNI A SZABADSÁGHOZ – A MAGYAR SZÍNHÁZI INTÉZET TÁBORA

Táborunk Bélesen

Idei táborunk a bélesi egyetemi helyszínen, augusztus 29. és szeptember 2. között tartottuk meg. Az idei témánk a KIÉGÉS volt. A tábor kísérői, szakmai vezetői Szántusz Noémi és Tompa Andrea voltak. Jelenlegi és volt diákjaink sokféle foglalkozáson vettek részt a négy nap alatt, jól elfáradtunk, de fel is töltődtünk egymással. Voltak egyéni feladatok (haiku írás, vezetett séta, rajz és történetmondás), sok kiscsoportos feladat, amiben együtt alkottak a résztvevők. Szobrot alakítottunk ki a kiégés fogalmaiból, miután egy óriási szófelhőben összegyűjtöttük azokat a tulajdonságokat, jeleket, amelyek kiégésre utalnak. Aztán el is táncoltunk bizonyos fogalmakat és egyéni történeteket. Lerajzoltuk a tehetségünket és meg is osztottuk egymással. Játszottuk a KőKőKő nevű játékkal, amikor kis csoportokban kalandorokat alakítunk és a faluban járva kalandorkodunk. Végül a résztvevők kis jeleneteket írtak „munka” témát tartalmazó közmondásokra, amelyeket előadtak. A szófelhőt egy titkos küldetéssel megőriztük a jövőnek.

Sokat beszélgettünk és még többet nevettünk. Volt lehetőség kapcsolódni, beszélgetni, játszani, de egyedül lenni is lehetett, akinek erre volt igénye. Vagy épp elmentek páran futni, sétálni, horgoltak, festettek, zenéltek. De mindig meghallgattuk és támogattuk egymást. Gyakoroltuk a kedvességet, az adni és elfogadni tudást.

Spontánul zenéltünk is. Utolsó este egy gyönyörű fennsíkon a naplementében együtt elénekltük a Feketeország című előadásból az Ég a várost, előbb egy, aztán két, végül négy szólamban.

Örültünk a házigazdánk, Mircea és Marinela főztjének és kedvességének. Élveztük a falut, a tehenek látványát, megetettünk kóbor kutyákat, a szombati piacon vásárfiát vettünk.

Olyan gyakorlatokat csináltunk, amelyek a figyelmünket a jelen időben tartják, képessé tesznek, hogy kapcsolódjunk egymáshoz és hogy kifejezzük a bennünk lévő negatív érzéseket és tapasztalatokat. És arra is, hogy könnyedén, játszva alkossunk, megfigyeljük a körülöttünk lévő világot és összekapcsolódjunk vele.

A résztvevők számára a tábor ingyenes volt, a BBTE támogatta.